Në Gjilan numri i rasteve aktive me koronavirus bie në 59

Në Gjilan numri i rasteve aktive me koroanvirus ka rënë në 59.

Kryetari Lutfi Haziri, ka bërë thirrje që edhe bashkatdhetarët që këto ditë po qëndrojnë për vizitë në Gjilan dhe i lus qe t’i nënshtrohen rekomandimeve dhe të kenë kujdes nga infeksioni me COVID-19

Postimi në Facebook:

Një rast e kemi sot pozitiv dhe 8 te shëruar nga #COVID19. 59 raste aktive që po monitorohen. Mirëpresim bashkatdhetarët që këto ditë po qëndrojnë për vizitë në Gjilan dhe i lus qe t’i nënshtrohen rekomandimeve dhe të kenë kujdes nga infeksioni me COVID-19. Dëshmuam tashmë se bashkë e përballojmë çdo situatë të rëndë. Apeloj që të vazhdoni t’i respektoni rregullat sepse është mënyra e vetme e parandalimit të përhapjes së infeksionit!

Ngjarja paraprake

Gjermania dhe Franca synojnë sanksionimin e Rusisë për helmimin e Navalnyt

Ngjarja e ardhëshme

Zgjerimi i bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Vatikanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian