Në Fushë Kosovë 578 raste aktive me koronavirus, 24 të vdekur nga fillimi i pandemisë

Komuna e Fushë Kosovës është ndër më të prekurat në këtë fazë të dytë të pandemisë së coronavirusit.

Zëdhënësi i komunës, Ali Topalli thotë se Fushë Kosova po ballafaqohet me një gjendje mjaft të rëndë.

“Mund të them se nga fillimi i pandemisë deri më tani kemi 1,533 raste me COVID-19. Raste aktive janë 578, ndërsa për fat të keq kemi 24 të vdekur”, tha ai.

Topalli thotë se shpresa është që masat e reja do ta zbusin situatën edhe në këtë komunë sa i përket infeksioneve të reja me coronavirus.

“Qytetarët e kanë kuptuar këtë situatë dhe është në të mirën e tyre që të respektojnë këto masa qeveritare”, tha ndër të tjera Ali Topalli.

Ngjarja paraprake

McGregor do të përballet për herë të dytë me Poirier, fituesi mund të ndeshet me Khabib!

Ngjarja e ardhëshme

Këngëtari shqiptar flet hapur: Nuk mund të ketë miqësi pas ndarjes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian