Në Francë shënohen mbi 47 mijë raste të reja të reja me koronavirus, paralajmërohet mbyllje totale

Në 24 orët e fundit në Francë janë regjstruar 47 mijë e 637 raste të reja me koronavirus, transmeton Gazeta Sinjali.

Me këto shifra, Franca arrin numrin e të infektuarve në 1 milionë e 28 mijë dhe regjistron mbi 36 mijë vdekje.

Si pasojë e rritjeve drastike të të infektuarve me COVID-19, Qeveria e Francës ka paralajmëruar mbyllje totale të vendit, që pritet të zgjasë deri më 1 dhjetor. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Shifrat alarmante me COVID-19 s’i trembin qytetarët, sheshet e kafenetë plot

Ngjarja e ardhëshme

Donnarumma, Hague dhe Gabbia rezultojnë negativë në testet e COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian