Në dy komuna do të përsëritet procesi zgjedhor

Kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Aleksandar Dashtevski ka njoftuar se në komunën e Mavrovës dhe Qendër Zhupë do të përsëriten zgjedhjet.Advertisements“Në dy komuna, Mavrovë dhe Qendër Zhupë për shkak të mospërmbushjes së kushtit prej 1/3 nga votuesit e regjistruar që kanë dalë për të votuar do të përsëritet tërë procedura zgjedhore”, tha Dashtevski në paraqitjen para mediave, transmeton TV21.

Ngjarja paraprake

Kandidati në Kërçovë ka sulmuar gazetaren Salije Sadiku, Mollëkuqja: Mjaft me sulme ndaj grave

Ngjarja e ardhëshme

43 komuna do të jenë në balotazh! Gara mes pushtetit dhe opozitës, por edhe mes vetë pushtetit, ja ku!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian