Në Çair deri në ora 11 kanë votuar 3.031 persona

Në Komunën e Çairit deri në ora 11 kanë votuar vetëm 7.14 % e trupit votues ose 3.031 votues.AdvertisementsKomisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në konferencën e sotme për shtyp në ora 11:30, njoftoi se nga të dhënat e 2.544 vendvotimeve, respektivisht nga 73.1 për qind e vendvotimeve, deri në ora 11:00 kanë votuar gjithsej 135.906 qytetarë, gjegjësisht 10,22 për qind.. Nga KSHZ njoftojnë se më së paku votues deri në ora 11 janë regjistruar në Vrapçishtë.Përndryshe procesi është i qetë dhe pa incidente.

Ngjarja paraprake

Заклучно со 11 часот во Гевгелија гласале 13,05 проценти, Богданци 13,48, Валандово 9 проценти и Дојран 16,4

Ngjarja e ardhëshme

70-vjeçari nga Haraçina: S’ka ndryshim, veç po votojmë sipas zakoneve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian