Në 24 orët e fundit, 733 gjoba për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për mosmbajtje të maskës janë regjistruar 680 kundërvajtje.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria me qëllim që sa më lehtë të përballemi me Covid-19.

Ngjarja paraprake

​Rifillon ushtrimi i KFOR-it për reagim ndaj situatave emergjente

Ngjarja e ardhëshme

Rashica me sqarim drithërues për Kosovën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian