Në 24 orët e fundit, 249 viktima nga COVID-19 në Gjermani

Gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë regjistruar 249 viktima.

Sipas një deklarate nga Instituti Robert Koch (RKI), 13.435 persona janë diagnostikuar me COVID-19 në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i rasteve në vend është rritur në 2.594.764.

Gjithashtu me 249 vdekjet e reja numri i viktimave është rritur në 73.905.

Numri i rasteve të reja të vërejtura në 100 mijë njerëz në javë në Gjermani, i cili dje ishte 83,7 për qind, sot është rritur në 86,2 për qind.

Numri i rasteve të reja javore në Gjermani ka shënuar rënie në muajin janar dhe shkurt, ndërsa në mars filluan sërish rritjen.

Kjo rritje theksohet se buron nga mutacioni i COVID-19 dhe lloji i tij që përhapet me shpejtësi.

Gjermania radhitet e 10’ta në botë për nga numri më i madh i rasteve të infektuara.

Ngjarja paraprake

E kritikoi për performancën, Cardi B i kthehet keq opinionistes dhe plas lufta në rrjete sociale

Ngjarja e ardhëshme

“Presion në këmbim të votave”, banorët e fshatit Lumas kundër projektit të Bashkisë së Kuçovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian