Në majën e Krelanit

H.A.C Angros organizon ecjen e radhës, e diel me 16 maj, në Majën e ujkut 2272 m /lmd ndryshe të quajtur edhe si Ahmici e Maja e Krelanit.

“Maja e Ujkut gjendet në Bjeshkët e Rugovës, në mes të Kosovës dhe Malit të zi.

Po sa të mbrrim me autobus tek “Podi jakupit” gjer në maje do të kënaqëni me pamjet panoramike 360 shkallëshe të bjeshkëve të Rugovës e më gjerë.

Gjatë gjithë ecjes do jemi për bri Hajlës kurse nga Maja e Ujkut pamja do jetë e njejtë sikurese nga Maja e Hajlës, ku do kemi mundësi të shohim shumë fshatra në Mal të zi duke përfshi edhe Rozhajën.

Gjatësia e Shtegut është rreth 10 km në dy drejtimet / lart- poshtë/

Shtegu është mesatarë / i lehtë me teren shumë të pështatshëm për ecje”, shkruan mes të tjera “H.A.C Angros”.

Ngjarja paraprake

Akuzoi gjyqtarin e finales, ky është vendimi i FFK-së për Dallkun

Ngjarja e ardhëshme

Arsyet më të shpeshta pse gratë vendosin të mos martohen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian