Ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Energjetikë, Fanon në takim me Zaevin

Shkup, 2 tetor 2020 (MIA) – Në vizitë në Maqedoninë e Veriut qëndron ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Energjetike dhe Resurse, Francis R. Fanon.

Ai sot në Qeveri do të ketë takim me kryeministrin, Zoran Zaev. Pas bisedimeve, është planifikuar që Zaev dhe Fanon të mbajnë konferencë të përbashkët. ls/shk/

Ngjarja paraprake

FIZHT do ta publikojë thirrjen e parë publike për digjitalizim të shërbimeve në vetëqeverisjen lokale

Ngjarja e ardhëshme

Eris Abedini në La Liga

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian