Ndezi zjarr në pronë shtetërore/ Arrestohet në flagrancë 59-vjeçari në Gjirokastër

Ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet në flagrancë 59-vjeçari.

Policia bën me dije se u arrestuan në flagrancë shtetasi I. M., 59 vjeç, banues në fshatin Plesat, Gjirokastër, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Ky shtetas u arrestua në flagrancë, pasi ka ndezur zjarr në pronë shtetërore, në vendin e quajtur “Kulla”, në fshatin Plesat, Gjirokastër dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe toke me bimësi të egra.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përfaqësuesi i Lartë anulon vendimin e Republikës Sërpska për pronat shtetërore

Story i radhës

Sot kompletohen çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me