Ndeshjet e Superligës u pezulluan për këtë vikend, ja orari i plotë se kur luhen ato

Është mësuar orari se kur do të zhvillohen ndeshjet e pezulluara të këtij vikendi, raporton Gazeta Olle.

Kjo javë e futbollit kosovar u anulua përshkak të mbylljes totale të disa prej qyteteve dhe masave të reja anti-Covid të vendosura nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

Transmetuesi i Superligës, ArtMotion ka treguar se kur do të zhvillohen ndeshjet e mbetura pezull.

Të martën dhe të mërkuren kthehet futbolli vendor.

Të martën:

Drita – Prishtina, ora 13:30 Art Sport 1.
Llapi – Trepça ’89, ora 13:30 Art Sport 2.
Drenica – Feronikeli, ora 13:30 Art Sport 3.

Të mërkurën:

Arbëria – Besa, ora 13:30 Art Sport 1.

Ballkani – Gjilani nuk zhvillohet sepse disa futbollistë të këtyre ekipeve janë të angazhuar te Kosova U21.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Situata në Kosovë do të ndikojë në Shqipëri dhe në Maqedoni të Veriut (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI në SPOTLIGHT: Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi nuk po gjykohen për periudhën e pasluftës (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian