Ndeshja vendimtare Shqipëri – Bjellorusi, formacionet zyrtare

Starton në “Air Albania Stadium”, në ora 16:00 “finalja” e grupit në Nations League mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë.

“Rusët e bardhë” gjendejn në vendin e parë në Ligën C me 10 pikë, dy më shumë se Shqipëria e cila gjendet në pozitën e dytë, me 8 pikë.

Një fitore e mundshme nga “Kuq e Zinjtë”, do t’i shihte ata të promovoheshin nga Liga C në Ligën B.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (3-5-2): Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Veseli, Doka, Memolla, Memushaj, Gjasula, Laçi, Cikalleshi, Manaj. Trajner: E. Reja

Moldavia (4-4-2): Katekeviç, Juzesçuk, Poliakov, Saçivko, Bordaçev, Ebog, Maevski, Jablonski, Sataseviç, Lisakoviç, Skavish. Trajner: M. Markhel.

Ngjarja paraprake

“Hani sushi ju”, Tayna na zbulon sekretin e lumturisë

Ngjarja e ardhëshme

​96 të vdekur nga koronavirusi në Suedi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian