Ndërroi jetë Ljubisav Ivanov-Xingo, ish deputeti dhe pronari i Tv Sitel

Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë ish-deputeti dhe lideri i partisë Socialiste si dhe ish kryetar i Federatës së Futbollit në Maqedoni, Ljubisav Ivanov-Xingo.

Xingo ka lindur më 8 nëntor 1936 në fshatin Traovac të Kratovës dhe menaxhonte me shumë biznese. Xingo ishte pronar i Tv Sitel. 

Ngjarja paraprake

Filipçe: Respektoni masat, spitalet dhe personeli mjekësor janë nën presion

Ngjarja e ardhëshme

Marchisio i bën thirrje Pogbas: Ktheu në Juventus dhe do të jesh i lumtur përsëri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian