Ndërroi jetë arsimtari nga Kumanova, Rexhep Rexhepi

Arsimtari i gjuhës shqipe në Kumanovë Rexhep Rexhepi ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Nuk dihen arsyet e kësaj ngjarje, por është e sigurtë që Rexhepi ka lënë kujtime të bukura te shumë breza studentësh.

Ai gjatë gjithë jetës i ka shërbyer arsimit shqip, ku ka punuar si arsimtar i gjuhës shqipe në fshatrat e komunës së Velesit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Paraburgim 30 ditë për dy personat në Aeroportin e Shkupit

Story i radhës

Ajvar diplomacia dhe seleksionimi negativ në përfaqësitë tona diplomatike…!?

Të fundit nga

Lumbardhi puth Albyn

Afërsia mes Lumbardhit dhe Albyt sa vjen e shtohet. Mbrëmë, të dy kanë qëndruar bashkë në