Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut/ Basha mesazh për familjen: Kontributi i tij pashlyeshëm në historinë e re të Shqipërisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të Bashkim Koplikut, ish-zv/kryeministër nga viti 1992 deri në 1995, kur vendi drejtohej nga PD-ja.

Basha shkruan se angazhimi i tij si ligjvënës dhe zëvendëskryeministër gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike pas rënies së komunizmit, do të mbetet i pashlyeshëm në historinë e re të Shqipërisë

Mesazhi i plotë

Me keqardhje mësova për ndarjen nga jeta të Bashkim Koplikut, politikanit që dha mbështetjen dhe kontributin e pakursyer që në ditët e para të krijimit të Partisë Demokratike.

Ngushëllimet e mia shkojnë për familjen, miqtë dhe të afërmit e zotit Kopliku. Angazhimi i tij si ligjvënës dhe zëvendëskryeministër gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike pas rënies së komunizmit, do të mbetet i pashlyeshëm në historinë e re të Shqipërisë. U prehtë në paqe!

Ngjarja paraprake

Miratohet përdorimi i terapisë që e mori Trump për ta mposhtur COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Iran, shkon në afro 45 mijë numri i viktimave nga COVID-19

të fundit nga