Ndalohen dhjetëra migrantë të parregullt në Turqi

Dhjetëra migrantë të parregullt që hynë në Turqi në mënyrë të paligjshme u ndaluan nga njësitë e zbatimit të ligjit në provincën lindore Bitlis, bëri të ditur sot zyra e prefektit të provincës, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate, autoritetet e sigurisë zhvilluan një operacion kundër trafikantëve të qenieve njerëzore dhe migrantëve të paligjshëm dhe gjithsej 59 migrantë të parregullt u gjetën në një kamion.

Migrantët e parregullt u dërguan në zyrën e migracionit të provincës... .

Ngjarja paraprake

Sot mblidhet Këshilli i Sigurimit, do të diskutohet për situatën me Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

Bukuroshja e Naimarit sensacion në internet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian