NATO sot dorëzon 60 respiratorë për Maqedoninë e Veriut

Në Shkup sot duhet të arrijnë 60 respiratorë, donacion nga NATO për ballafaqim me pandeminë Covid-19. Donacionin e NATO-s me vlerë prej 1.4 milion eurove në Aeroportin e Shkupit do ta pranojë ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, kreu i diplomacisë Bujar Osmani dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Ngjarja paraprake

Kënga e re e Dua Lipës dhe Angèle është gjëja më e bukur që mund të dëgjoni sot!

Ngjarja e ardhëshme

Një shtet si Gjermania, Merkel premton kompensim 75% për kompanitë që preken nga masat e reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian