Nata e Shtrigave: Fëmijët prishtinas gjuajnë me vezë autobusët urban

Nata e shtrigave është festë e cila festohet çdo vit më 31 Tetor.

Në tërë vendin fëmijët vishen në kostume të ndryshme dhe e kalojnë natën me truke të ndryshme.

Po një gjë e pahijshme po ndodh në kryeqytetin e Kosovës, tash e sa vite në Natën e Shtrigave.

Ata po “festojnë” këtë festë duke gjuajtur autobusët e Trafikut Urban me vezë.

Image
Image
Ngjarja paraprake

BDI – Gostivar i reagon Taravarit për dështimet (Video)

Ngjarja e ardhëshme

Krah Lindës dhe Zahos, Rama ndan portretin familjar nga spektakli i natyrës në Valbonë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian