Napoli refuzon të udhëtojë drejt Torinos, ndeshja me Juventusin nuk zhvillohet

Tashmë gjithçka është sqaruar sa i përket ndeshjes Juventus- Napoli.

Skuadra e Napoli nuk ka udhëtuar drejt Torinos për ndeshjen që duhet të luhet sot nga ora 20:45, kështu që takimi nuk do të zhvillohet. Autoritetet lokale i kanë ndaluar largimin nga qyteti ekipit të Aurelio De Laurentiis.

Presidenti doli dhe pranoi se do të zbatojnë urdhrat e Bashkisë, pasi primare kanë shëndetin e qytetarëve të tyre.

Juventusi nga krahu tjetër ka dalë me deklaratë zyrtare ku ka konfirmuar se do të zbresë ekipin në fushë. Bardhezinjë duan 3 pikët në tavolinë sipas protokollit të përcaktuar nga Serie A..

Ngjarja paraprake

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19?

Ngjarja e ardhëshme

Në Llazicë të Malishevës asfaftohen edhe tri rrugë të reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian