Naftëtarët e Ballshit në ditën e tretë të grevës: Na mbështesin të gjithë

Naftëtarët e Ballshit kanë hyrë në ditën e tretë të grevës së urisë, ku kërkojnë zgjidhje për kërkesat e tyre.

Duke folur për mediat paraditen e sotme, grevistët thanë se ndodhen në gjendje të qëndrueshme shëndetësore.

“Vendi ku ndodhemi ka pak lagështirë dhe nuk i kemi kushtet e nevojshme. Nuk kemi pasur asnjë komunikatë nga institucionet shtetërore. Jemi 10 veta. Në grevë ky është një numër simbolik. Në grevë është i gjithë qyteti i Ballshit, na mbështesin të gjithë”, u shpreh njëri nga grevistët.

Ata shprehen të vendosur për ti shkuar grevës deri në fund, deri në plotësimin e kërkesave të tyre.

Naftëtarët pretendojnë se kanë disa muaj, deri në mbi një vit rroga pa marrë, duke thënë se kanë mbetur në mes të rrugës dhe puna është ndërprerë dhe se pavarësisht protesës në Tiranë, askush nuk i priti.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Serbia, vend kyç për hyrjen e Kinës në Evropë, çka përfiton Vuçiqi?

Ngjarja e ardhëshme

Çfarë bëjnë drejtuesit që fitojnë menjëherë simpatinë e punonjësve të tyre?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian