‘Na degjeneroi fare PD-ja”/ Rama i vihet pas serfistit në Sarandë: Ndalo pak aty….

Kreu i qeverisë Edi Rama u zhvendos pasditen e sotme në Sarandë ku u ndal në kantierin e Lungomares, duke theksuar se këtë sezon turistik ajo do të mirëpresë turistët e shumtë.

Por teksa inspektonte punimet, Rama u ndal të bisedonte me një sërfist, i cili ishte veshur vetëm më rroba banjo, pavarësisht temperaturave të ulëta.

Biseda devijoi tek PD-ja, ndërsa serfisti i premtoi ‘besnikëri Ramës edhe në rasts e bën gabime’.

Pjesë nga biseda

Edi Rama: Si je?

Qytetari: Ministrin e Turizmit dhe kryetarin e Bashkisë i duam

Edi Rama: Si je, çdo gjë në rregull. E shikon more ja, çfarë të bëri PD ty?

Qytetari: Më degjeneroi fare

Edi Rama: Edhe ti prapë e do

Burri: Partinë Demokratike? Edhe gabimet të bësh ti me ty jam. Dhe për deputetin nuk kam ankesë

Rama: Ndalo aty të bëjmë një fotografi bashkë. Si je?

Ngjarja paraprake

Fitoi 5.5 milion paund në lotari, 49-vjeçarja masakrohet me thikë nga i shoqi

Ngjarja e ardhëshme

Ndeshje për infarkt në Serie A, Torino barazon nga 3 me 0 në 3 me 3 ndaj Atalantas

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian