​Musk përqesh liderin çeçen: Nëse ki frikë, unë do ta përdor vetëm dorën e majtë

Miliarderi teknologjik Elon Musk i është përgjigjur Ramzan Kadyrov-it përmes Twitter.

Udhëheqësi çeçen e talli atë pasi Musk i bëri thirrje presidentit rus Vladimir Putin që të lante hesapet për fatin e Ukrainës.

“Faleminderit për ofertën, por një stërvitje e tillë e mrekullueshme do të më jepte shumë përparësi. Nëse ai është i frikësuar, unë do të përdor vetëm dorën e majtë. Dhe as unë nuk jam mëngjarash”, shkroi Musk në Twitter.

Më herët sot, Musk postoi një kolazh të tij me një flakëhedhës pranë Putin-it mbi një ari.

“Unë shoh që je një negociator i ashpër. Në rregull, mund të kesh dhjetë për qind më shumë para pay-per-view,” shkroi Musk.

Kujtojmë, udhëheqësi çeçen Kadyrov, bashkëpunëtor i Putin-it që sundon provincën ruse të Çeçenisë, shkroi në rrjetin social Telegram se presidenti rus mund ta mposhtte lehtësisht Musk. “Unë nuk do t’ju këshilloja të konkurroni me Putin-in,” tha Kadyrov.

Kadyrov i propozoi Musk-ut akademinë e tij dhe klubin e arteve luftarake. Shumë shpejt miliarderi iu përgjigj.

Musk sugjeroi mënyra për ta forcuar atë, duke përmendur stërvitjen në një nga akademitë e tij dhe një nga një numër klubesh të arteve luftarake që ai i vuri emrin e babait të tij, ish-sundimtarit çeçen Ahmat Kadyrov.

Lidhur me agresionin ndaj Ukrainës, Kadyrov vazhdimisht ka bërë thirrje për sulme më të mprehta, duke qenë se është i frustruar nga përparimi i vështirë i Rusisë. Ai gjithashtu pretendoi se ishte me ushtarët e tij pranë Kievit, megjithëse nuk kishte prova.

Kadyrov është i njohur për përdorimin e tij të gjerë të torturës, zhdukjeve të detyruara dhe vrasjeve pa gjyq. Putin i toleron të gjitha këto, shkruan Business Insider.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse konsumoni arra çdo ditë?

Story i radhës

Pushtimi rus ndaj Ukrainës i nxori në pah planet e “Ballkanit të Hapur”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish