Muriqi dëshiron të zhbllokohet në “shtëpinë” e tij të dytë

Vedat Muriqi dëshiron të zhbllokohet në “shtëpinë” e tij të dytë.

Në Turqi, kundër Galatasaray, ai ëndërron një fanellë titullari si qendërsulmues i Lazios.

Mund të jetë mundësia e duhur për ta parë kosovarin nga fillimi, ende në kërkim të golave të rëndësishëm, edhe për të pushuar Immobile, i cili ka qenë gjithmonë i pranishëm si startues.

Për Muriqin janë 34 gola në dy sezone, të luajtur me fanellat e Caykur Rizespor së pari dhe Fenerbahce. Vedat e njeh mirë realitetin e Galatasaray.

Vetëm një gol  ndaj një kundërshtari që nuk e ka mundur kurrë. Tani do të ketë mundësinë ta provojë si lojtar i Lazios, si titullar ose duke u aktivizuar nga stoli. Ai po punon shumë për ta vënë në vështirësi zgjedhjeje trajnerin.

Në Turqi ai kthehet për të mahnitur dhe rihapur llogarinë e tij me Lazion. Misioni i Muriqit tashmë ka filluar.

Galatasaray e Lazio luajnë të enjten në kuadër të Ligës së Evropës.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme

Ngjarja e ardhëshme

Mikela i rrëmben Argjendin Ritvanës? Ritvana reagon ashpër: Të duket normale…??

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian