Muriqi befason me vizitë Ambasadoren e Kosovës në Itali

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka befasuar sot ambasadoren e Kosovës në Itali, Lendita Haxhitasimi, duke ia dhuruar asaj një fanellë të Lazios

Vedat Muriqi nuk ka luajtur për një vit për Kosovën dhe pritet që ai të jetë gati për ndeshjet e muajit tetor.

E derisa ai ende nuk ka startuar për skuadrën e Lazios, Muriqi ka gjetur pak kohë për të vizituar ambasadoren e Kosovës në Itali, Lendita Haxhitasimi.

“Nuk ka më mirë se ta përfundosh javën me një vizitë të juaj. Me një bujari të madhe, ai nderoi shtëpinë tonë @muriqivedat”, ka shkruar në fillim të shkrimit Haxhitasimi.

“Ai na dha neve fanellën e debutimit të tij të parë në Ligën e Kampioneve me Lazion. Jemi thjesht të prekur me këtë gjest të tij”.

Ngjarja paraprake

Pendarovski shpreh ngushëllime pas tërmetit në Izmir

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Regjistrimet e fundit/ Të shtunën mbyllet në 36 universitetet publike dhe private

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian