Mundësi 180 kilogramësh, ia huq

Njëri prej mundësve më të vështirë në historinë e MMA-së, braziliani Zuluzinho me peshë 180 kilogramë, është rikthyer sërish në aksion.

Braziliani i cili mbahet mend nga adhuruesit vendorë të arteve marciale, është rikthyer në kafaz, kësaj radhe në Soçi të Rusisë.

Kundërshtari i tij ishte rusi Yusup Shuayev dhe përballja përfundoi shpejtë pasi braziliani që në raundin e parë e nokautoi rusin.

Ai filloi ende ta godasë kundërshtarin pasi duket se nuk dëgjoi sirenën e gjyqtarit.

Megjithatë, braziliani nuk fitoi pasi gabimisht mendoi se gjyqtari i dha fitoren atij.

Mundësi rus në dy raundet e ardhshme u këndell dhe dominoi, duke fituar në fund nga vendimi i gjyqtarëve.

Braziliani është në vitet e fundit të karrierës dhe shumë shpejt mund t’i jap fund karrierës.

Ngjarja paraprake

344 gjoba për mosmbajtje të maskës në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Aurela Hoxha pranon dhuratë romantike për ditëlindje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian