Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Bartësi i listës së asamblistëve të PDK-së n garën për Pejën, Arton Muhaxheri, tha se gratë gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Lista e PDK-së qytetarëve të saj ju ka ofruar listën më të mirë, ku 40% prej tyre janë gra me kredibilitet, profesioniste dhe që e dojnë Pejën.

Gratë kandidate për asamble sonte morën mbështetjen edhe nga anëtarja e kryesisë në nivel qendror Safete Hadergjonaj si dhe kryetarja e forumit të gruas në Pejë Aferdita Lajçi.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Shtohen pakënaqësitë te PSG-ja

Ngjarja e ardhëshme

Anita feston ditëlindjen, kaq vite mbush sot

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian