“Mu tret zemra çohu”, shoku i ngushtë i kushton poezi prekëse Roanit

Dy ditë më parë në një lavazh në Dimal të Beratit humbi jetën një i ri 15-vjeçar. I riu i identifikuar si Roan Nuhu punonte në lavazhin në pronësi të një 37-vjeçari A.H, si ndihmës.

Gjatë punës, Roani ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën. Në pranga është vënë 37-vjeçari Abedin Hajdari pronar i lavazhit për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Ndërkohë miqtë e të miturit kanë bërë postime prekëse në rrjetet sociale, për ikjen para kohe nga kjo botë e Roanit. Më e dhimbshme dhe prekëse, është një poezi e shokut të ngushtë të të ndjerit.

Poezia e shokut për Roanin e ndjerë

Per ty!

U tund guri edhe muri, pse spergjigjet valle cuni?!

C’ka nena qe vajton?!

Therret ROANIN nje fjale ti thot..

Biri nenes , zgjohu

Muu tret zemra cohu ..

U mblodhen shoket te te zgjonin ,

Pse s’u fole kur te kerkonin?!

ROAN VELLAI pse na le ?

Pse s’mendove pak per ne?

E le nenen me plag ne zemer,mbylle deren o DJALI VETEM!

Le motren pa vella..c’bere keshtu o ROAN?

Ah , korendi mallkuar me more SHOKUN fare pa u menduar!

Nuk mbarojn lotet , u ca toka..

Se me te MIRIN e nenes kerkonin lart ne qiej zotat!

PERJETESISHT ME NE ROAN!!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Inzaghi i kënaqur me fitoren, po kërkon ende përforcime

Story i radhës

Kaq policë të Kosovës kanë dhënë dorëheqje këtë vit

Të fundit nga