MPJ e Turqisë dënon djegien e flamurit turk dhe fotografisë së presidentit nga grupet armene në Bejrut

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë dënon djegien e flamurit turk dhe fotografisë së presidentit Recep Tayyip Erdoğan nga grupet armene para ambasadës turke në kryeqytetin e Libanit, Bejrut më 26 tetor, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Dënojmë ashpër këtë veprim të ulët kundër flamurit tonë të lavdishëm dhe presidentit tonë të nderuar. Presim që ndaj përgjegjësve të ndërmerren veprimet e nevojshme”, thuhet në deklaratën e MPJ turke... .

Ngjarja paraprake

Mësuesit: Mësimi online nuk po jep rezultatet e duhura

Ngjarja e ardhëshme

Edhe Gili fanse e Mozzikut, ja si e quan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian