MPB: Sanksionohen 628 qytetarë për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara (14/15.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, policia ka sanksionuar 628 qytetarë për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) u bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Osmani: Mos mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare në dhjetor është mossukses për të gjithë

Ngjarja e ardhëshme

​Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian