MPB: Për tre ditë janë gjobitur rreth 1500 shoferë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në datat 05, 06 dhe 07 janar të vitit 2021, njësitë organizative për kontrollin dhe rregullimin e trafikut pranë MPB-së në territorin e të gjithë vendit kanë sanksionuar gjithsej 1436 shoferë të cilët nuk respektonin rregullat në trafik.

MPB shton se 237 sanksione janë shqiptuar për tejkalim të shpjetësisë së automjetit, 87 për drejtim të automjetit të paregjistruar, 192 sanksione për drejtim të automjetit pa patentë shoferi. 50 gjona janë vendosur për vozitje nën ndikimin e alkoolit, kurse 178 për parakalim të paligjshëm.

Ngjarja paraprake

Dimitrov: BE nuk mund t’i lejojë vetes luksin dhe këtë vit të kalojë me dështim të zgjerimit

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli “kampion bote me vaksinimet” - Territoret palestineze ende në pritje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian