MPB: Janë regjistruar 869 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (11/12.10.2020) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 869 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Shkup, sanksionohen 332 shoferë

Ngjarja e ardhëshme

Tayna nuk di të bëjë asgjë tjetër përveç reklamimit të trupit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian