MPB deklarohet rreth sulmeve kibernetike në disa banka të Maqedonisë

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka konfirmuar sulmet kibernetike në disa banka në vendin tonë, përcjell TV21. Nga MPB thonë se janë në kontakt të vazhdueshëm me palët e përfshira në këtë rast.

“Sektori për krimin kompjuterik dhe forenzikën digjitale pranë Ministrisë së Brendshme është në komunikim me institucionet kompetente për të dhënë më shumë informacion dhe të dhëna për sulmet DDoS në faqet e internetit të bankave në vendin tonë”, thonë nga MPB për TV21.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dramë në rrugët e Maqedonisë! Shoferi ther një polic ndërsa përplas dy të tjerë

Story i radhës

Prezantohet selektori i ri i Kombëtares së Kosovës 

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish