MPB arreston një polic, tentoi të merr mito nga një kompani e Kumanovës

Hetuesit nga policia kriminale e Ministrisë së Brendshme sonte në Kumanovë ndaluan një oficer policie nga Shkupi, i cili kërkoi para nga një kompani e Kumanovës, duke premtuar në mënyrë të rreme të ndalonte një hetim të pretenduar të ndërmarrjes, duke përmendur afërsinë me zyrtarë të lartë të policisë.

Polici, sipas informacionit të Kanal 5, kërkoi 6000 euro për shërbimin, por në fund ata ranë dakord për 2000 euro. Ndërkohë, pronari i ndërmarrjes raportoi rastin në polici, nga ku iu dhanë para të shënuara, të cilat i dha sonte oficerit të policisë. Në atë moment, oficerët e policisë kriminale vunë në pranga zhvatësin.

Ngjarja paraprake

Hoxha: Bujqësisë nuk do t’i shkurtohen mjetet, sepse duhet të realizohen projektet kapitale

Ngjarja e ardhëshme

O’Brien thotë se bota po ndahet midis shteteve demokratike dhe atyre autoritare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian