MPB: 749 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën e mbajtjes së mbrojtjes personale në fytyrë, janë regjistruar 749 shkelje.

Ministria e Punëve të Brendshme u apelon qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Në kohë pandemie, rritet dhuna në familje dhe ngacmimet seksuale

Ngjarja e ardhëshme

Martin Protugjer pozitiv ndaj Kovid-19, anulohet seanca gjyqësore për rastin “Titanik”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian