MPB: 683 shkelje për mos mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (18/19.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 683 shkelje për mos mbajtje të maskës mbrojtëse.

Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Afganistan, 7 civilë humbin jetën në një sulm

Ngjarja e ardhëshme

Një aplikacion që përkthen mjaullimën e maceve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian