MPB: 572 shkelje për mos mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (16/17.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 572 shkelje për mos mbajtje të maskës mbrojtëse.

Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Pas rasteve të vjedhjeve kryetari Bahtiri nesër viziton banorët e fshatit Kçiq i Madh

Ngjarja e ardhëshme

Gjykata e Apelit ulë dënimin për Gjoko Popovskin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian