MPB: 538 sanksione për mos mbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (29 / 30.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 538 kundërvajtje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për dhe të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

22 të vdekur nga COVID-19 gjatë javës së fundit në rajonin e Prizrenit

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

TRT World Forum 2020 do të bashkojë botën me teknologji të lartë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian