MPB: 149 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në mbarë vendin janë shqiptuar 149 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, prej të cilave 8 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë me mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësie e lejuar, dhe vetëm 1 automjet është regjistruar me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Sipas njoftimit të policisë, 66 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanime dhe 83 të tjerë jashtë vendbanimeve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Basha prezanton Luan Hakën: Dibranët nuk bien pre e sajesave dhe marifeteve të reja

Story i radhës

Gabimet e rënda të Enver Hasanit, ish-Rektor Universiteti dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish