Mourinho në telashe

Tottenham Hotspur do të luajë ndeshjen e tyre të parë për këtë vit ndaj klubit të Marcelo Bielsa, Leeds.

Përkundër faktit që Leeds e kishte nisur sezonin në mënyrë mjaft të mirë, ata nuk mund që ta mbanin pozitën lart tabelës. Tani janë në vendin e 11-të.

Edhe Spurs konsiderohen si favorit për ta fituar titullin, mirëpo janë shumë larg të arriturit një gjë të tillë.

Në këtë ndeshje, menaxheri Jose Mourinho, do të jetë pa lojtarët kyç të skuadrës. Gareth Bale dhe Lo Celso nuk janë akoma të gatshëm. Lajm pozitiv për portugezin është rikthimi i Serge Aurier, lojtar të cilin Jose e vlerëson shumë.

Dele Alli pritet që të mungoj përsëri dhe zërat sa po vijnë duke u shtuar që mund të ndodh një transferim i madh i tij në PSG, bashkimi me Maurico Pochettinon.

Ngjarja paraprake

Shtatë vite pa vënë dorë, rruga Fier- Ballsh me gropa

Ngjarja e ardhëshme

Reagon zyrtarisht klubi zikaltër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian