Moti sot me shi, në këto vende pritet edhe borë

13.10.2020 – Herët në mëngjes vazhdojnë të reshura lokale, që deri orëve të paradites pritet të pushojnë. DItën më freskët dhe erë, vransirat në shpërndarje. Mundësi për ndonjë rrebesh shiu përreth viseve malore. Në zona të larta malore mbi 2000m priten edhe reshje bore. Temperaturat në vise të ulëta 9C deri 15C, e në vise malore 7C deri 15C. Era do të fryj mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, vende-vende me hove edhe mbi 20m/s. Indeksi UV: 3.

14.10.2020 – Pas mëngjesit të ftohtë, ditën kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Temperaturat në vise të ulëta 5C deri 17C, e në vise malore 3C deri 10C. Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-11m/s. Indeksi UV: 3.

Ngjarja paraprake

Ndryshimi i Himnit në Parlamentin Evropian

Ngjarja e ardhëshme

Shifra alarmante nga COVID-19 në Gjermani

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian