Moti sot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 32 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Kah fundi i ditës, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit moti do të ketë reshje lokale të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 25 deri në 32 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, i ngrohtë dhe me vranësira të vogla dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një orë vrap apo ecje, shton shtatë orë jetë

Story i radhës

Del videoja/ Donaldi dhe Bora në një tavolinë, aktori i ndez cigaren dhe bisedojnë

Të fundit nga