Moti sot kryesisht me diell, temperatura deri në 22 gradë Celsius

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, më e theksuar në pjesët perëndimore ku do të ketë kushte të paraqitjes të shiut të kohëpaskohshëm. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar e përkohshme nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 2 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri në 22 gradë Celsius.

Ngjarja paraprake

Beteja e Topanasë/ Presidenti Meta përkujton katër heronjtë

Ngjarja e ardhëshme

Irani: Përfundoi embargoja e armëve që OKB zbatonte prej vitit 2007

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian