Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për datat 1 dhe 2 janar të vitit 2021.

Gjatë dy ditëve të para të vitit 2021 do të mbajë mot me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i jugperëndimit.

Ngjarja paraprake

Koncerti i fundvitit në Tiranë rikthen në ekran Fatma Methasanin, ja artistët që do performojnë!

Ngjarja e ardhëshme

Inter, Milan dhe Leeds hidhen në sulm për mesfushorin e PSG-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian