Moti për ditën e enjte

Paraditja mbetet me vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore në pjesën më të madhe të vendit.

Pasditja do të sjellë shtimin e reshjeve në vend, duke bërë që shira mesatarë të
bien në zonat perëndimore, ndërsa reshjet e dëborës, deri në mbrëmje, do të përfshijnë të gjithë zonat malore të vendit.

jatë natës, vendi mbetet me reshje shiu në perëndim dhe jugperëndim, por pjesa më e madhe e Shqipërisë do të kalojë në kushtet e ngricave dhe dëborës.

Temperaturat e ajrit sjellin një rënie të theksuar në të dy ekstremumet termike
ditore, vlerat e të cilave variojnë nga –4°C në 13°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimia lindor, ndërsa në det do të vijojë dallgëzimi 2 – 3 ballë.

Ngjarja paraprake

Borxhi publik i Rusisë brenda vitit rritet me 40 përqind

Ngjarja e ardhëshme

Portieri i Elches befasohet nga veprimi i Messit, ky i fundit kërkon shkëmbimin e fanellave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian