Moti në dy ditët e ardhshme, temperaturat deri në 18 gradë Celsius

Në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK’së. 

Ngjarja paraprake

Stoku i rimbursimit të TVSH-së 79.6 mln €, Denaj: E zerojmë deri në qershor 2021, po punojmë ta bëjmë automatike

Ngjarja e ardhëshme

Ibra: Pioli trajner fantastik, e kam “zlatanizuar”! Milani nuk pret askënd!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian