Moti me vranësira, mjegull nëpër lugina

Moti sot paradite do të jetë me vranësira, nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës, ndërsa pasdite do të jetë me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën jugore të vendit edhe me reshje shiu. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri më 8 gradë, derisa ajo maksimale prej 16 deri më 22 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të ulet në 7 ndërsa ajo maksimalja do të arrij në 17 gradë Celsius.

Ngjarja paraprake

Voltana Ademi: Ja si do të zhvillohet ankandi për shitjen e Vllaznisë

Ngjarja e ardhëshme

​669 të vdekur nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian