Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri më 22 gradë

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të sillet prej minus 2 deri më 8 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri më 22 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri më 2 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrij deri më 20 gradë Celsius.

Ngjarja paraprake

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 24 pacientë me COVID-19, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Ngjarja e ardhëshme

Indi, 587 të vdekur nga COVID-19 në 24 orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian