Moti me diell dhe temperatura deri 21 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se pas këtyre reshjeve të shiut moti do të përmirësohet dukshëm në dy ditët në vijim.

IHK njofton se vranësirat do të zhvendosen drejt lindjes për tu zëvendësuar me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit.

Ngjarja paraprake

Surpriza e udhëtimit të një të akuzuari për krime e vrasje me vizë amerikane!

Ngjarja e ardhëshme

Shala: I kërkoj falje popullit tonë, i kemi dëshpëruar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian