Moti i nxehtë në Kosovë

Prishtina ‘Weather’ njofton se edhe gjatë ditëve të ardhshme sot ë vazhdojë vapa afrikane.

“Vazhdona vapa afrikane edhe përgjatë ditëve të ardhshme”, thuhet në njoftimin e Prishtina ‘Weather’.

Ndryshe ditën e djeshme në orët e pasdites ka pasur rrebeshe shiu, e breshëri dhe bubullima.

Ndërsa edhe sot ka filluar të jetë moti i nxehtë, temperatura momentale është 19C, dhe pritet të shkoj deri në 33C.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjermania kërkon të blejë sistemin e mbrojtjes raketore izraelite ose amerikane në mes të luftës në Ukrainë

Story i radhës

Si të bëni miq në një ambient të ri pune

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish