Moti i ndryshueshëm, temperatura deri më 14 gradë

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm, pasdite duke filluar nga perëndimi do të jetë me reshje shiu, në vendet më të larta dhe male reshjet do të jenë me dëborë.

Në mbrëmje reshjet do të përfshijnë gjithë vendin dhe do të intensifikohen, sidomos në pjesët perëndimorë (mbi 25 litra në m2).

Sipas Entit hidrometeorologjik nëpër male shtresa e dëborës do të rritet dukshëm.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 në 14 gradë Celsiusë

Ngjarja paraprake

Protestat në Rusi/ Mbi 2500 persona të arrestuar

Ngjarja e ardhëshme

Vazhdojnë protestat kundër kryeministrit izraelit Netanyahu

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian